Acıbadem Üniversitesi Denizcilik ve Yelken Kulübü

Biz Kimiz?

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Denizcilik ve Yelken Kulübü faaliyetlerine Acıbadem Dalış ve Yelken Kulübü olarak 2015 yılında başlamıştır. 2019 yılına kadar geçen 4 yıl içerisinde hem dalış eğitimleri ve gezilerinde büyük etkinlik göstermiş hem de yelken eğitimlerine devam etmiştir. 2018-2019 döneminde yelkende büyük bir ivme yakalayan kulübümüz ilk defa üniversite yelken takımını kurmuştur ve yarışlarda boy göstermeye başlamıştır. İlk podyumunu 1 Eylül 2019 tarihinde yapılan Heybeli Ada Yelken yarışında 3. olarak gören yelken takımımız müteakip süreçte başarılarına devam etmiştir.

Acıbadem Dalış ve Yelken Kulübü’nün 2015’ten bu yana hem üye sayısında hem de aktivite çeşitliliğinde gösterdiği ciddi büyüme sonucunda ACU Dalış ve Yelken kulüp yönetim kurulu Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi SKS biriminin de görüşüne başvurup sözlü onaylarını alarak, kulübü; hem kulüplerin yönetimlerini kolaylaştırmak hem de üniversite bünyesinde bir zenginlik yaratmak amacıyla ACU Dalış Kulübü ve ACU Denizcilik ve Yelken Kulübü olmak üzere iki kulüp haline getirme kararı almıştır. Bu noktada; Üniversitemiz Mütevelli Heyeti’nden ve Rektörlüğü’nden, Acıbadem Denizcilik ve Yelken Kulübünün kurulması onayının alınmasına müteakip Acıbadem Denizcilik ve Yelken Kulübü faaliyetlerine başlamıştır.

Acıbadem Denizcilik ve Yelken Kulübü, 2019-2020 döneminde farklı bölümlerden birçok öğrenciye ulaşarak hem eğitimler hem sosyal aktiviteler açısından çok aktif bir yıl geçirmiştir. Okulumuzda ses getirerek hem büyük ilgi ve dikkat çeken ACU Denizcilik ve Yelken Kulübümüz pandemi şartlarının yarattığı ortama ayak uydurmuş üye sayısını ve etkinliklerini arttırmıştır.

Acıbadem Denizcilik ve Yelken Kulübü, deniz ile alakalı faaliyetlerinin yanında sosyal sorumluluk konusunda da bilinçli olmayı her zaman için kendine görev bilmiş olup her sene içinde bulunduğumuz topluma, çevreye ve doğaya faydalı aktiviteleri üyeleriyle birlikte başarıyla gerçekleştirmiştir. Bu döneme de Acıbadem Denizcilik ve Yelken Kulübü olarak tüm planlamalarımızla hazırız!